معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

افتتاح مرکز درمانی ویروس کرونا در یمن

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در جدیدترین خبرنامه خود اخباری از همه‌گیری بیماری کووید-19 در قاره آمریکا، منا و اروپا، طوفان‌ فیلیپین، سیل مالزی و افتتاح مرکز درمان ویروس کرونا در یمن منتشر کرد.

همه‌گیری بیماری کووید-19 در قاره آمریکا

تا به امروز یک میلیون نفر در اثر همه‌گیری بیماری کووید-19 جان خود را در سراسر قاره آمریکا از دست داده‌اند. این آمار تقریبا نیمی از مرگ و میرهای ناشی از این همه‌گیری در سراسر جهان است.

 فیلیپین در چالش با طوفان‌های فصلی

ظرف سه هفته در ماه نوامبر 2020، طوفان‌های گرمسیری جزیره لوزون به کشور فیلیپین رسید. در بین این طوفان‌ها، طوفان گونی قوی‌ترین طوفانی بود که در سال 2020 در این جزیره اتفاق افتاد. تنها 10 روز بعد از وقوع این طوفان، طوفان وامکو هم این جزیره را تحت تاثیر قرار داد. کشوری که در حال حاضر با همه‌گیری کووید-19 مواجه است و میلیون‌ها نفر از مردم آن درگیر این بیماری هستند. کارکنان و داوطلبان صلیب سرخ این کشور برای حمایت از مردم، تخلیه افراد به مناطق امن و پاسخگویی به این سانحه، بسیج شد‌ه‌اند و با حمایت فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به 120 هزار نفر در بازیابی معیشت و بازسازی خانه‌ها کمک می‌کنند.

افتتاح مرکز درمانی ویروس کرونا در یمن

مرکز درمان ویروس کرونا جمعیت هلال احمر یمن خدمات درمانی رایگان را برای تمام افراد ساکن شهر عدن فراهم می‌کند. این مرکز در سپتامبر سال 2020 با همکاری هلال احمر یمن، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، صلیب سرخ فنلاند و صلیب سرخ نروژ افتتاح شده است. بحران ویروس کرونا منجر شده تا بسیاری از بیمارستان‌ها امکان پذیرش بیمار را نداشته باشند که این باعث محدودیت درمان‌ برای نیازمندان می‌شود.

صلیب سرخ مالزی در کنار دولت و مردم برای انتقال مردم به مناطق امن

جاری شدن سیل در شهرهای ترنگگانو ، پاهنگ و جوهور کشور مالزی منجر به هشدار اضطراری از سوی مقامات این کشور شد و بیش از 52  هزار نفر از محل زندگی خود تخلیه شدند. تیم‌های جمعیت هلال احمر مالزی در کنار مقامات این کشور برای ایمن نگه داشتن مردم به هنگام تخلیه و علاوه بر این اطمینان از دسترسی آن‌ها به منابع ضروری امدادی فعالیت می‌کنند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *