معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

ابراز نگرانی کمیتة صلیب سرخ نسبت به تلفات انسانی ناشی از تشدید خشونت در یمن

در هفتة جاری اماکن نگهداری بازداشت شدگان در صعده یمن مورد اصابت قرار گرفت و بیش از صد نفر کشته و زخمی شدند که به دنبال آن نیروهای اورژانس جستجوی قربانیان در میان آوار را آغاز کردند.

با افزایش تعداد مجروحین، جمعیت هلال احمر یمن با حمایت کمیتة بین‌المللی صلیب سرخ خدمات آمبولانسی را برای انتقال مجروحان و کشته‌شدگان آغاز کرد. کمیتة بین‌المللی صلیب سرخ از دو بیمارستان با تجهیزات اورژانسی که در حال ارائه خدمات هستند، پشتیبانی می‌کند.

حفاظت از جان مردم در درگیری‌های مسلحانه ضروری است. فابریزیو کاربنی؛ مدیر منطقه‌ای کمیتة بین‌المللی صلیب سرخ برای خاورمیانه می‌گوید تلفات انسانی که در یمن شاهد آن هستیم غیرقابل قبول است. او همچنین می‌گوید: غیرنظامیانی که در مناطق پرجمعیت زندگی می‌کنند، پس از هفت سال جنگ، در معرض حملات فزاینده‌ای قرار گرفته‌اند که منجر به مرگ و جراحت و عمیق شدن آسیب‌های روانی در میان جوامع آسیب‌دیده شده است.

کمیتة بین‌المللی صلیب سرخ از طرف‌های درگیر در یمن می‌خواهد که از جان غیرنظامیان، اموال و زیرساخت‌هایی که برای بقای مردم ضروری است، محافظت کنند. این حفاظت شامل بیمارستان‌ها، مدارس، ساختمان‌های مسکونی، تأسیسات تأمین‌کنندة آب و برق، زیرساخت‌های حمل‌ونقل و همچنین زندان‌ها و سایر مکان‌های نگهداری بازداشت شدگان می‌شود. بازداشت‌شدگان مانند غیرنظامیان تحت قوانین بین‌الملل بشردوستانه قرار دارند و تمام تلاش­ها باید صورت گیرد­ تا مردم قربانی درگیری‌های جاری نشوند.

فابریزیو کاربونی گفت: فقدان یک فرایند قابل اعتماد جهت دستیابی به صلح، احتمال وقوع تراژدی مشابه را در آینده افزایش می­دهد. تنها مذاکرات مبتنی بر تضمین، چشم‌انداز آینده‌ای بهتر را برای مردم یمن افزایش می‌دهد.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *