معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401

هیچ‌گاه تا این حد به رویکرد محلی برای رویارویی با بحران نیاز نبوده است

جاگان چاپاگان، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی از اهمیت روز جهانی «آمادگی برای همه‌گیری» و فعالیت نیروهای محلی برای جامعة بین‌المللی برای عملکرد بهتر خبر داد.

جاگان چاپاگان، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در روز جهانی آمادگی برای همه‌گیری گفت: همانطور که سال گذشته هم به پایان رسید، در روز جهانی آمادگی برای همه‌گیری، می‌خواهم به کمک‌های شجاعانه و ارزشمند نیروهای امدادی ادای احترام کنم. در دو سال گذشته، نیروهای امدادی به شناسایی و کاهش سرعت گسترش کووید-19، درمان و حمایت از کسانی که بیشترین آسیب را می‌بینند و از بین بردن شایعات در مورد ویروس، واکسن‌ها و واکنش گسترده‌تر کمک کردند و با هدف حمایت از جوامع در سراسر جهان این کار را ادامه خواهند داد. در حالی که برخی به معنای واقعی کلمه جان خود را فدا کردند تا دیگران را ایمن نگه دارند. دولت‌ها نیز تلاش کردند و هنوز هم در تلاش هستند تا پاسخ درستی به این بحران بدهند.

پیش از این هرگز تا این حد به رویکرد محلی برای رویارویی با بحران نیاز نبوده است؛ اما این موضوع نمی‌تواند به تنهایی بر دوش نیروهای محلی باشد. جامعة بین‌المللی می‌تواند و باید با کمک نیروهای امدادی، بهتر هم عمل کند. فرصت‌های منحصر به ‌فردی برای واکنش در سال 2022، از راه‌اندازی سیستم واکسیناسیون جهانی تا توافق کشورهای عضو بر سر یک سند بین‌المللی برای تقویت آمادگی و پاسخ به همه‌گیری‌ها فراهم شده است. ما از تصمیم‌گیرندگان می‌خواهیم که شناخت و حمایت از مکانیسم‌های مشارکت و بازخورد جامعه، سیستم‌های سلامت جامعه و برنامه‌های نظارت و آمادگی جامعه را تقویت کنند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *