معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401

نیاز به واکنش موفقیت آمیز به بحران‌ها در مقیاس جهانی

با پایان نشست ویژه مجمع جهانی بهداشت، جاگان چاپاگان، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر از کشورهای عضو می‌خواهد که حرف‌ها را به عمل تبدیل کنند.

جاگان جاپاگان پس از پایان این نشست گفت: اجماع بین کشورهای عضو این هفته برای متعهد شدن به یک تیم که آمادگی، برابری و رویکرد کل جامعه را در مرکزیت خود دارد، بسیار مهم است. بحث‌های این هفته درباره اومیکرون انجام شد که نشان می‌دهد به همکاری جهانی برای آماده‌سازی و پاسخ به همه‌گیری‌ها نیاز است.

دبیر کل فدراسیون ادامه داد: اما توافق بر سر اصول کلی کافی نیست. هنگامی که کشورهای عضو جلسه بعدی را تشکیل می‌دهند، باید دقیقاً آنچه را که برای دستیابی به این اهداف لازم است، بررسی کنند. علاوه بر این ما باید در نظر داشته باشیم که این فرآیند فرصتی برای رسیدگی به بی اعتمادی است که با واکنش مواجه شده و بنابراین از کشورهای عضو می‌خواهیم که جوامع را در مرکز بحث‌ها قرار دهند. ما باید بر اساس آنچه آموخته‌ایم استوار شویم و رویکردی که به همه گیری‌های جهانی روی کاغذ از خودمان نشان می‌دهیم را به کار ببریم.

دبیر کل فدراسیون بین‌المللی در مورد بروز نوع جهش یافته ویروس اومیکرون گفت: تصور اینکه واکسیناسیون سریع در برخی از کشورها به این بیماری همه گیر پایان می دهد، در حالی که بخش های عظیمی از جهان به واکسن دسترسی ندارند، در واقع یک توهم بیش نبوده و کشورها به جای تحسین علم و شفافیتی که به کشف یک نوع جدید کمک کرده، واکنش‌های آنی و بدون فکر نشان می‌دهند که بی احترامی برای اتحاد جهانی است. ما نیاز داریم نسبت به بحران‌ها در مقیاس جهانی با موفقیت بیشتری واکنش نشان دهیم.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *