معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

بازدید نماینده کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از خانه‌های هلال احمر شعبه شهرری

در هفته‌ی دوم اجرای کمپین "با هم بمانیم" نمایندگانی از دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و سایر بخش‌های هلال احمر از خانه‌های هلال غنی آباد و صالح آباد شهرری بازدید کردند.

در این بازدید که با هدف آگاهی‌رسانی در مقابله با بیماری کووید و سایر بحران‌ها و همچنین ترغیب عموم جامعه به واکسیناسیون انجام شد، هیئتی از بخش‌های مختلف جمعیت هلال احمر از جمله حوزه دبیرکل، معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری نیز حضور داشتند.

فهیمی، رییس جمعیت هلال احمر شعبه ری در این بازدید میدانی با اشاره به موفقیت شعبه‌های غنی آباد و صالح آباد، گفت: شهر ری ۴۴ خانه هلال فعال و دو خانه‌ی در انتظار افتتاح دارد. برای اثرگذاری این کمپین باید از حضور سایر رسانه‌ها، صدا‌و‌سیما و دستگاه‌های ذینفع نیز استفاده کرد.

نواب شمس پور، مدیرکل آموزش پایه و همگانی جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به آماده‌سازی جامعه بومی مناطق مختلف برای آمادگی در برابر بحران، تنها راه تقویت تاب آوری جامعه را آموزش محلی دانست و ادامه داد: استقبال جوامع محلی از طرح‌های اجرایی در خانه‌های هلال بیشتر از سطح انتظار بوده است.

در ادامه این بازدید سپهری‌کیا، دبیر کمیته هماهنگی راهبردی و نظارت بر خانه‌های هلال، ضمن اشاره به جلسات ماهیانه با مسئولان شعبه گفت: شعب هلال احمر در شهر‌های مختلف باید گزارش فعالیت‌های خود را به طور منظم ارائه کنند، چرا که نتیجه آن آموزش در دسترس و بالا بردن سطح تاب آوری جامعه خواهد بود. هم چنین اشاره به تبدیل مساجد به خانه‌های هلال از طریق همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی موضوعی است که به گفته‌ی او در دست بررسی و اجرا است.

هاشمی‌طبا، مدیر ارتباطات دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران نیز ضمن ابراز تشکر و قدردانی از زحمات پرسنل و داوطلبین جمعیت هلال احمر اعلام کرد: بازدیدهای میدانی و صحبت با مردم در کنار نیروهای مجری جمعیت هلال احمر دید بهتری نسبت به نحوه اجرای این کمپین می‌دهد و به بهبود آن‌ و برنامه‌های مشابه آتی کمک می‌کند.

او ضمن قدردانی از زحمات مشارکت‌کنندگان این پروژه، در فعالیت‌های آموزشی مبتنی بر بازی با نوجوانان مشارکت کرد و با آن‌ها در خصوص نحوه‌ی اجرای کمپین، شیوه‌ی اطلاع رسانی و رضایتمندی از این کمپین گفتگو و اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح‌های مشابه و همکاری‌های بیشتر بتوان به سطح بالاتری از آگاهی اجتماعی دسترسی پیدا کرد.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *