معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

ارائه خدمات بهداشتی صلیب سرخ فیلپین پس از وقوع طوفان سنگین در این کشور

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر نسبت به تشدید بحران بهداشتی در شرق فیلیپین پس از وقوع طوفان ابری شهر رای که بیمارستان¬ها را تخریب و بیش از 7.3 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داد، هشدار داد.

صلیب سرخ فیلیپین در حال افزایش مراقبت‌های بهداشتی حیاتی در جزایر ویران‌شده توسط طوفان موسوم به اودت است تا از گسترش بیشتر کووید-19 و بیماری‌های کشنده‌ای که از طریق آب منتشر می‌شوند، مانند گاستروانتریت و اسهال آبکی حاد، جلوگیری کند.

بیش از 400 مورد اسهال و گاستروانتریت در مناطق متأثر از طوفان شناسایی شده و به گفتة سازمان‌های دولتی فیلیپین، 141 مرکز بهداشتی در اثر طوفان آسیب دیده‌اند.

ریچارد گوردون؛ رئیس صلیب سرخ فیلیپین می‌گوید: تیم‌های بهداشتی صلیب سرخ فیلیپین در حال ارائه مراقبت‌های حیاتی در چادرهای پزشکی اورژانس در جزیرة سیارگائو هستند و خدمات بهداشتی را در بیمارستانی که بر اثر طوفان به شدت آسیب‌دیده و قسمت اعظم سقف خود را از دست داده، تقویت می‌کنند. ما سریعاً تیم‌ها و بسته‌های بهداشتی و منابع بیشتری از جمله منابع آب سالم و سیستم‌های تصفیة آب را به جزیرة سیارگو، سبو، پالاوان و بحل می‌فرستیم تا از گسترش بیماری جلوگیری کنیم. این مساله بسیار نگران‌کننده است که میلیون‌ها نفر از مردم در مناطقی که توسط این طوفان آسیب‌دیده، به آب آشامیدنی سالم، بیمارستان‌ها و امکانات بهداشتی دسترسی ندارند و متأسفانه بیمار می‌شوند و حتی می‌میرند. بنابراین، صلیب سرخ برای جلوگیری از بیماری شدید و مرگ ناشی از بیماری­هایی مانند گاستروانتریت و اسهال، مراقبت‌های بهداشتی و تأمین آب سالم را افزایش می‌دهد.

در این ارتباط، فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر 20 میلیون فرانک سوئیس برای کمک فوری به بیش از 400 هزار نفر از جمله تأمین مواد غذایی، دسترسی مجدد به آب سالم و حمایت بلندمدت برای کمک به خانواده‌ها برای بازسازی خانه‌های خود و معیشت ویران‌شده را درخواست کرده است.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *