معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

آرشیو اخبار

معاهده منع تسلیحات هسته‌ای: بزرگداشت آغاز به کار معاهده

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در آخرین خبرنامه ماه دسامبر خود اخباری از درگیری ناگورنو – قره باغ، کمپین (New Hello)، بزرگداشت آغاز به کار معاهده منع سلاح‌های هسته‌ای و سیل در چاد منتشر کرده است.

درگیری ناگورنو قره باغ

آغاز فصل زمستان در کشورهای ارمنستان و آذربایجان با بارش برف و یخبندان همراه و منجر به افزایش نیازهای انسانی درگیری ناگورنو – قره باغ شده است. مردمی که خانه‌های خود را ترک کرده‌اند، نمی‌توانند و یا مطمئن نیستند که بتوانند برگردند.خانواده‌های میزبان و مشاغل آزاد هم که پیش‌تر از بیماری کووید-19  آسیب دیده‌اند، درب‌های خود را به روی مردم مناطق آسیب دیده گشودند، اما منابع موجود به سرعت در حال اتمام هستند.

هزاران نفر همچنان برای مدت زمان زیادی بدون سرپناه باقی مانده‌اند و نیازمند حمایت‌های اساسی هستند و تاثیر این درگیری را افراد آسیب دیده عمیقا احساس می‌کنند. جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر هم همچنان به تلاش‌های خود برای حمایت از افراد آسیب دیده از تشدید اخیر درگیری‌ها ادامه می‌دهند. کارکنان و داوطلبان صلیب سرخ ارمنستان و هلال احمر آذربایجان نیز به توزیع لباس، پتو، مواد اولیه بهداشتی و ارائه کمک‌های اولیه، حمایت‌های روانی و اجتماعی و سایر موارد مربوطه می‌پردازند.

کمپین (New Hello)

کمپین (New Hello)، یک کمپین جهانی با هدف ایجاد زنجیره‌ انسانی از افراد مشهور، کارکنان صلیب سرخ و هلال احمر، داوطلبان و عموم مردم است و تا پایان ژانویه آغاز خواهد شد. این کمپین، پیام همبستگی، افزایش آگاهی درباره بیماری کووید-19 و بزرگداشت فعالیت نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در بحران کووید-19 را به اشتراک می‌گذارد.

معاهده منع تسلیحات هسته‌ای: بزرگداشت آغاز به کار معاهده

در اوایل سال آینده بزرگداشت لازم الاجرا شدن معاهده منع تسلیحات هسته‌ای به عنوان نقطه عطف تاریخی انجام خواهد شد. لذا در اوایل ژانویه 2021، وسایل ارتباطی اعم از نسخه‌های قابل ویرایش مجموعه‌ای از انیمیشن‌های ویدئویی برای رسانه‌های اجتماعی، انتشار خبر مشترک فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به زبان‌های عربی، انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه و غیره و پیام‌های کلیدی به زبان‌های عربی، انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه و غیره به منظور حمایت از تمام جمعیت‌های ملی که مایل به شرکت در بزرگداشت جهانی و افزایش آگاهی در مورد تهدیدات ناشی از تسلیحات هسته‌ای برای بشریت هستند، در دسترس قرار خواهند گرفت.

سیل در چاد

اخیرا  طغیان  رودخانه چاری  در چاد، 3460 خانوار را تحت تاثیر قرار داده و هزاران نفر دیگر را آواره کرده است. تیم‌های صلیب سرخ در بسیاری از مناطق آسیب دیده در حال کمک به مردم هستند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *