معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

آرشیو اخبار

قدردانی رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ از ابتکارات جمعیت هلال‌احمر ایران

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در دیدار با دکتر کولیوند از ابتکار ایران در راه‌اندازی خانه‌های‌هلال در روستاها و مناطق محروم شهری و برنامه‌ریزی برای ساخت شهرک بزرگ آموزش پاسخگویی به سوانح قدردانی کرد و گفت: جمعیت هلال احمر ایران از قوی ترین جمعیت های ملی دنیا است که پس از هر سانحه امید را به زندگی مردم برمی‌گرداند.

در این دیدار که در حاشیه کنفرانس بشردوستانه رهبران منطقه منا (خاورمیانه و شمال افریقا) در قاهره پایتخت مصر انجام شد، دکتر کولیوند به فعالیت‌های جاری هلال احمر ایران نظیر راه‌اندازی خانه‌های هلال، واکسیناسیون عمومی و راه اندازی شهرک آموزش مقابله با سوانح و بلایا اشاره کرد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر ایران با احداث «شهرک آموزش» قصد دارد مقابله با حوادث را به طور شبیه‌سازی شده به همه گروه‌های سنی آموزش دهد و این فرصت را برای جمعیت‌های ملی منطقه از طریق مجازی یا حضوری نیز فراهم کند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان از رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر خواست که در ساخت این شهرک به هلال احمر ایران کمک کنند.

دکتر کولیوند اضافه کرد: این شهرک آموزشی می‌تواند یک شبکه آموزشی را در جهان ایجاد کند تا افرادی که برای آموزش وارد این شهرک می‌شوند خود را به عنوان قهرمانان کمک به مردم تلقی کنند و این فرصت مناسبی برای فدراسیون و هلال احمر ایران است تا همکاری نزدیکی در این زمینه داشته باشند.

 وی به همکاری این جمعیت با دانشگاه‌های مختلف اشاره کرد و آن را دلیلی بر نگاه علمی هلال احمر ایران به موضوعات مرتبط با ماموریت های هلال احمر دانست که باعث می شود راهبردهای هلال احمر ایران به شیوه علمی تهیه و طراحی شود

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ  و هلال احمر نیز در این دیدار با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ایران از قوی‌ترین جمعیت های ملی دنیا است که پس از هر سانحه امید را به زندگی مردم برمی‌گرداند.

وی از طرح تاسیس شهرک آموزش در هلال احمر ایران  استقبال کرد و گفت: این فرصت بسیار مناسبی برای سایر جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر است که از نزدیک با مفاهیم مدیریت سوانح آشنا شوند و مدیریت مقابله با سیل، زلزله و سایر حوادث را فرا گیرند. روکا ابراز امیدواری کرد که دربخش‌های نوآوری و ابتکار و نیز مالی از ساخت این شهرک حمایت می‌کند.

روکا با ابراز خوشنودی از آمار بالای داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران در سطح دنیا، گفت: افزایش اعضای داوطلب و جوان می‌تواند فرصت مناسبی  برای هلال احمر ایران و فدراسیون ایجاد کند تا الگویی موفق از داوطلبی در دنیا باشد و اگر جمعیتی نتواند جوانان را جذب کند، جمعیتی مرده است و در انجام فعالیت‌هایش موفق نخواهد بود.

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ  و هلال احمر با بیان اینکه از برنامه‌های هلال احمر ایران حمایت خواهد کرد، افزود: از تقویت روابط هلال احمر ایران با سایر جمعیت‌های ملی استقبال می‌کند زیرا آن جمعیت‌ها از تجارب و دانش ایران برای مقابله و پیشگیری از حوادث استفاده خواهند کرد.

در این دیدار که یک ساعت به طول انجامید، مقرر شد که هلال احمر ایران روابط خود را در سطوح حاکمیتی و مدیریتی با این فدراسیون تقویت کند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *