معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

آرشیو اخبار

خطر معیشت ساکنان آسیای جنوبی در سایه کرونا و فصل باران‌های موسمی

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در آخرین خبرنامه ماه سپتامبر خود، اخباری از سیل در سودان، آغاز فصل باران‌های موسمی در آسیای جنوبی و بحران سه‌گانه سولاوسی در اندونزی منتشر کرد.

استمداد 12 میلیون فرانک سوییسی برای کمک به سیل زدگان سودان

از ماه جولای، بارندگی‌های شدید در چندین منطقه در سراسر سودان، منجر به جاری شدن سیل در 16 استان از 18 استان این کشور شد. منازل، زیرساخت‌ها و محصولات زراعی تخریب شده و ساکنان این مناطق در معرض خطر گرسنگی و بیماری قرار گرفته‌اند. سنار، خارطوم و جزیره بیشترین مناطقی هستند که تحت تأثیر این سیل دچار تخریب فراوان شدند تا اندازه‌ای که در خارطوم در 30ام آگوست وضعیت اضطراری اعلام شد. فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر به منظور حمایت از جمعیت هلال احمر سودان، استمداد اضطراری 12 میلیون فرانک سوییسی خود را در گام اول برای کمک به حداقل 200هزار نفر طی  24 ماه آغاز کرده است.

خطر معیشت ساکنان آسیای جنوبی در سایه کرونا و فصل باران‌های موسمی

همه ساله با آغاز فصل باران‌های موسمی، بارش شدید باران در بسیاری از کشورهای آسیای جنوبی باعث جاری شدن سیل شدید و رانش زمین، تخریب منازل، آسیب به محصولات و اخلال در امرار معاش مردم می‌شود. آسیای جنوبی با بیش از 25 میلیون نفر در بنگلادش ، هند و نپال از این بارش‌ها آسیب فراوانی به خود می‌بیند. ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که در برخی مناطق کمبود غذا، آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی و همچنین افزایش خطر بیماری های قابل انتقال از حشرات و آب وجود دارد. بسیاری از مردم در مناطق آسیب دیده پیش از این هم در فقر کامل به سر می‌بردند و نگرانی‌های بسیاری وجود دارد که اگر این فقر با تأثیر همه‌گیری کووید 19 همراه شود ، جاری شدن سیلاب منجر به از دست رفتن درآمد و معیشت مردم هم خواهد شد.

 

 کرونا، بحران جدید بر بحران سه‌گانه سولاوسی

28 سپتامبر 2018 ، زمین لرزه ای شدید به بزرگی 7.4 ریشتر استان سولاوسی مرکزی (یکی از جزایر اندونزی)، نزدیک به مرکز استان پالو را لرزاند. زمین لرزه، سونامی و روانگرایی خاک (soil liquefaction) باعث خسارت قابل توجه و از بین رفتن زندگی در مناطق آسیب دیده شد. طی دو سال گذشته ، صلیب سرخ اندونزی برنامه‌های اضطراری و بهبود شرایط خود را به افراد نیازمند در سولاوسی ارائه داده که این برنامه‌ها شامل پروتکل‌های دقیق پیشگیری از COVID-19 برای کسانی است که با چالش های ناشی از این بیماری همه گیر مواجه هستند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *