معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

آرشیو اخبار

جایزه «هانری داویسون» به پاس خدمات شایسته اخیر به جمعیت هلال‌احمر ایران اعطا شد

فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به پاس عملکرد شایسته در پاسخگویی و ارائه خدمات در بحران‌های اخیر جایزه «هانری داویسون» را به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعطا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، منصوره باقری، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر در خصوص انتخاب ایران برای جایزه "هانری داویسون" گفت: فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر برای بزرگداشت و پاسداشت خدمت بشردوستانه جایزه "هانری داویسون" را به جمعیت‌های ملی خدمت رسان اعطا می کند.

وی افزود: «کمیته انتخاب جایزه هانری داویسون» فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر با توجه به فعالیتهای شاخص‌ و خدمات بشردوستانه چشمگیر، جمعیت ملی و یا فردی را انتخاب و به هیئت حاکمه معرفی کرده و هیئت حاکمه طی گزارشی برای اهدای جایزه به مجمع عمومی فدراسیون که هر دو سال یکبار با حضور 192 جمعیت‌های ملی برگزار می شود، اعلام می‌کند.

منصوره باقری با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای دومین بار در تاریخ 100 ساله‌اش موفق به کسب این جایزه شده افزود: جمعیت هلال احمر ایران در سال 2005 میلادی برای اولین بار و بعد زلزله بم موفق شد به پاس خدمات بشردوستانه  امدادی، درمانی و بهداشتی  برای مردم زلزله زده بم این جایزه را کسب کند.

به گفته معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه، ارائه خدمات بشردوستانه چشمگیر برای کمک به اقشار آسیب دیده و آسیب پذیر و نقش فعال جمعیت ملی در کمک و توانمندسازی سایر جمعیت های ملی از جمله شاخص های مدنظر در انتخاب است.

وی افزود: روز گذشته فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر نیز در پیامی این موفقیت را به رئیس جمعیت تبریک گفت.

بنابراین گزارش جایزه «هانری داویسون» خرداد ماه سال جاری و در جلسه مجمع عمومی فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر که با حضور ۱۹۲ جمعیت ملی در ژنو برگزار می شود، به جمعیت هلال احمر ایران اعطا خواهد شد.

یادآور می شود جایزه هانری داویسون به افتخار بنیانگذار فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر به فعالیت‌های حساس و خطیر کشورها اعطا می‌شود و مهر تاییدی بر توانمندی و آمادگی جمعیت ملی در ارائه خدمات بشردوستانه است.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *