معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

شنبه 04 تیر 1401

آرشیو اخبار

توسعه مناسبات و تعاملات دوجانبه بین هلال احمر ایران و صلیب سرخ اسپانیا

جمعیت هلال‌احمر ایران و صلیب سرخ اسپانیا در حاشیه نشست‌های اساسنامه‌ای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر در ژنو، تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.

ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند در دیدار با رئیس جمعیت ملی صلیب سرخ اسپانیا در حاشیه نشست‌های اساسنامه‌ای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر در ژنو، بر موضوعات مورد توجه دو جمعیت ملی با هدف توسعه مناسبات و تعاملات دوجانبه و استفاده از تجربیات مشترک به منظور ارتقای توانمندی و پاسخگویی دو جمعیت ملی در برابر حوادث و بحران‌ها تاکید کرد.
 
دکتر پیرحسین کولیوند، به ضرورت انجام مانورهای مشترک امدادی، ارائه مباحث آموزشی و انتقال تجارب طرفین در این زمینه و همچنین همکاری دوجانبه در خصوص موضوعات مربوط به حوزه جذب جوانان و داوطلبان اشاره کرد و ادامه داد: راه‌اندازی خانه‌های هلال با هدف ارتقای تاب‌آوری و توانمندسازی جوامع در برابر حوادث و بحران‌ها از دستاوردها و تجربیات ارزشمند هلال‌احمر ایران است که این تجارب ارزشمند می‌تواند در خدمات جمعیت‌های ملی علاقه‌مند، تحول ایجاد کند.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر پس از معرفی زمینه‌های همکاری میان دو جمعیت ملی، بر ضرورت ایجاد کمیته مشترک تاکید کرد و افزود: نماینده هر دو کشور به زودی و به‌صورت مکتوب و حضوری برای عملیاتی کردن مفاد تفاهم‌نامه ارتباط برقرار می‌کنند تا زمینه‌های همکاری دوجانبه، به‌شکل تخصصی‌تر مورد ارزیابی قرار گرفته و برای اجرای تفاهم‌نامه، اقدامات لازم انجام شود.
 
خاویر سنت، رئیس صلیب سرخ اسپانیا نیز در این دیدار از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک جمعیت قدرتمند و موفق و دارای تجارب ارزشمند یاد و بر علاقه‌مندی صلیب سرخ اسپانیا برای توسعه روابط با جمعیت هلال‌احمر ایران تاکید کرد.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *