معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه

چهارشنبه 01 اردیبهشت 1400

آرشیو اخبار

باسان چار بنگلادش، نیازمند کمک‌های بین‌المللی

با رسیدن شمار ساکنین در منطقه کاکس بازار در جزیره باسان چار بنگلادش به بیش از 13 هزار نفر ، مردم منطقه نیازمند شدید حمایت‌های بین‌المللی برای خدمات بشردوستانه هستند.

نتایجی که از گزارش میدانی تیم بازدیدکننده از بنگلادش به دست آمده، نشان میدهد که علیرغم پیشرفت دولت بنگلادش در توسعه زیرساختارها در ناحیه باسان چار، هنوز نیاز به سرمایهگذاری فوری برای اطمینان از حمایت کافی از زنان و کودکان برای برخورداری از امنیت غذایی، مراقبتهای بهداشتی و تحصیل در کوتاه مدت و بلند مدت احساس میشود.

در حالی که مراکز اسکان برای حفظ ایمنی مردم از سوانح در دسترس هستند، نگرانیهای زیادی مبنی بر خطر وقوع طوفان وجود دارد که سیستمها را ملزم به تقویت مدیریت مقابله با پیامدهای ناشی از آن میکند.

فیروز صلاحالدین، دبیرکل هلال احمر بنگلادش گفت: عمده مردم پس از نزدیک به 4 سال زندگی در اردوگاههای نا امن و پرجمعیت، در حال انتقال به جزیره باسان چار هستند و ما در این زمان حساس خدمات امدادی گستردهای را ارائه میکنیم. جمعیت هلال احمر بنگلادش در حال همکاری با مقامات این کشور به منظور ارائه بستههای مواد غذایی و بهداشتی و همچنین ارائه خدمات بهداشتی به هزاران نفر ساکن این جزیره در ماههای آینده است.

فدراسیون بینالمللی جمعیتهای صلیب سرخ و هلال احمر از دولت بنگلادش، آژانسهای بشردوستانه و اهداکنندگان بینالمللی درخواست کرده که همه امکانات خود را به کار بگیرند تا مردم آواره از ایالت راخین در هر منطقه از جمله جزیره باسان چار که زندگی میکنند، ایمن باشند.

سانجیف کافلی، رئیس نمایندگی فدراسیون بینالمللی در بنگلادش درباره مشکلات این منطقه میگو.ید: با نزدیک شدن فصل وقوع طوفانهای بزرگ در باسان چار احتمالا مردم با خطر کمبود مواد غذایی روبرو خواهند شد، راه دریایی مسدود میشود و امکان تحویل اقلام امدادی، داروها و سایر تجهیزات حیاتی نخواهد بود.  هر کدام از ساکنان جزیره باید به تمام اقلام ضروری از قبیل مواد غذایی سالم، اقلام بهداشتی مانند صابون و همچنین مراقبتهای بهداشتی و پزشکی دسترسی داشته باشد و از زنان و کودکان  باید در برابر خشونت و سایر خطرات محافظت شود. مردمی که در جزیره باسان چار زندگی میکنند، سختیهای بسیاری را تحمل کردهاند و در انتظار فرصتهایی برای یک زندگی جدید و دسترسی به آموزش وسایر فعالیتها هستند.

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *